Kadr z pracy ekipy z NeonCup Studio podczas kręcenia filmu wizerunkowego

Statyczne treści są coraz częściej wypierane przez dynamiczne materiały reklamowe. W niektórych branżach przebicie się przez konkurencję bazując wyłącznie na zdjęciach/grafikach jest praktycznie niemożliwe bądź całkowicie nieopłacalne finansowo.

Rozwiązanie? Kreatywne filmy reklamowe

Jeśli jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów, to materiał wideo wyczerpuje temat na wielu poziomach. Film pozwala nam w krótkim czasie dostarczyć widzowi(klientowi) odpowiednią dawkę informacji oraz emocji, które:

  • zachęcą go do oglądnięcia całości materiału,
  • skłonią do przejścia dalej w celu uzyskania większej ilości informacji,
  • zachwycą i zainteresują na tyle mocno, że udostępni nasz materiał dalej,
  • pozwolą zapamiętać naszą markę na długo;

Jak to jest z tymi reklamami filmowymi

W dalszym ciągu materiały wideo stanowią mniejszość materiałów reklamowych. Próg wejścia reklamowego jest znacznie wyższy niż w treści statyczne, co przekłada się na niższą konkurencję w reklamach tego typu. Niższa konkurencja z kolei to mniejsze stawki w systemach aukcyjnych typu Google Ads czy Facebook Ads. Dodatkowo materiały filmowe możemy prezentować dodatkowo w sieciach YouTube np. jako niemożliwą do pominięcia reklamę odtwarzaną pomiędzy filmami na tej platformie. Mamy więc gwarancję, że nasz materiał zostanie odtworzony, niezależnie od woli widza.

Filmy, nie tylko do reklamy bezpośredniej

Sprowadzenie ruchu na stronę internetową to jedynie ułamek sukcesu. Jeśli planujemy zarabiać na dostarczonym ruchu musimy jeszcze zrealizować kilka innych punktów, które do tego sukcesu doprowadzą. Kilka podstawowych punktów:

  • zainspirowanie klienta do skorzystania z naszego produktu lub usługi, filmy pokazujące rezultaty naszej pracy
  • przekonanie klienta o wartości naszej marki np. filmy wizerunkowe w zakładce “O firmie”, filmy produktowe, filmy reklamowe
  • przekonanie klienta do produktu np. filmy instruktażowe, filmy szkoleniowe

Potrzebujesz filmu promocyjnego?

Jeśli szukasz partnera biznesowego, który stworzy kreatywny materiał filmowy, dostosowany do najnowszych trendów reklamowych, w najwyższej jakości, a także stanie się magnesem dla widzów zapraszam Cię do zapoznania się z portfolio NeonCup Studio Kraków. Z NeonCup poznaliśmy się podczas pracy nad różnymi projektami i z czystym sumieniem możemy polecić to studio.

Na koniec jako bonus zamieszczam jeden z filmów tworzonych przez wyżej wymienione studio z Krakowa: